Kurti pret në takim drejtoreshën në detyrë të ShSKUK-së, flasin për strategjitë e reformimit të sistemit shëndetësor - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti pret në takim drejtoreshën në detyrë të ShSKUK-së, flasin për strategjitë e reformimit të sistemit shëndetësor

NULL NULL
09/08/2022

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim u.d. drejtoreshën e Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK) Dr.Pranvera Zejnullahu Raçi dhe e uroi për marrjen e detyrës së re.

Bëhet e ditur se në takim u diskutuan sfidat aktuale në ShSKUK dhe  dytësor dhe tretësor.

Zejnullahu Raçi prezantoi planet afatshkurtra dhe imediate për përmirësimin dhe avancimin e shërbimeve shëndetësore për pacientët, si dhe krijimin e mjedisit të përshtatshëm për punonjësit shëndetësorë.

Kurti ofroi përkrahjen e Qeverisë për realizimin e objektivave për kujdes sa më të mirë shëndetësor, për ruajtjen dhe mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve.​