Kurti: Po ta dinin deputetët se s’do të kishte liberalizim nuk do ta ratifikonin demarkacionin me Malin e Zi - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti: Po ta dinin deputetët se s’do të kishte liberalizim nuk do ta ratifikonin demarkacionin me Malin e Zi

NULL NULL
23.02.2023 12:30

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka folur rreth çështjes së demarkacionit me Malin e Zi.

Kurti tha se deputetët po ta dinin se s’do të bëhej liberalizimi, nuk do ta ratifikonin atë.

“Po ta dinin deputetët më 21 mars të vitit 2018-të që edhe pas ratifikimit nuk do të ketë liberalizim të vizave nuk do t’i kishte 80 vota. Një votë po të mungonte nuk do të bëhej”, tha Kurti.

“I kemi pasur dy komisione me misione të ndryshme. Komisioni i Malit të Zi e ka pasur caktimin e kufirit, Komisioni i Kosovës e ka pasur mision shënjimin e kufirit. Ne kemi thënë se duhet të presim pak se duhet korrigjim para se të bëhet”, tha ai.

“Unë nuk dua ta bartë gabimin e qeverive të kaluara. Ne do ta presim momentin e përshtatshëm që ta bëjmë korrigjimin. Tani në Podgoricë e kemi një kryeministër në detyrë dhe së shpejti do të ketë edhe zgjedhjet për president”.

Shefi i Qeverisë së Kosovës shtoi se do të gjendet një moment i përshtatshëm/ Klankosova.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.