Kurti për vizitë zyrtare në Vjenë, pritet nga kancelari austriak - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti për vizitë zyrtare në Vjenë, pritet nga kancelari austriak

NULL NULL
12.01.2023 06:50
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në Austri.

Ai do të pritet nga kancelari austriak, Karl Nehammer.

Kurti dhe Nehammer do të mbajnë së bashku edhe një konferencë shtypi në Ballhaus Platz në orën 13:30, njofton Klankosova.tv

Kurti të enjten viziton Austrinë