Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti për takimin e kryenegociatorëve në Bruksel: Synimi do të jetë negociata për zbatim

NULL NULL
12.05.2023 15:57
Albin Kurti
Albin Kurti

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se takimi i së hënës në mes kryenegociatorëve të dialogut do jetë pikë marrëveshja e 27 shkurtit dhe aneksi që të zbatohen në mënyrë të plotë.

Kurti ka thënë se synimi do të jetë negociata për zbatim, raporton Klankosova.tv.

Dje në mëngjes e kishim takimin me përfaqësuesin e BE-së Miroslav Lajçak, ndërkaq javën e ardhshme qysh të hënën do të takohen dy kryenegociatorët, natyrisht sinkronizimi në të njëjtën kohë ishte që të përgatitemi sa më mirë për një udhërrëfyes. Marrëveshja e 27 shkurtit dhe aneksi i Ohrit, që është pjesë e tij, pa kushte, pa vonese, të zbatohen në mënyrë të plotë”.

“Synimi do të jetë negociata për zbatim”, u shpreh Kurti.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.