Kurti pas vizitës së senatorëve amerikanë: E kemi fuqizuar partneritetin dhe aleancën me ShBA-në - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti pas vizitës së senatorëve amerikanë: E kemi fuqizuar partneritetin dhe aleancën me ShBA-në

NULL NULL
22.05.2023 22:30
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot ka zhvilluar një takim me senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Gary Peters.

Ai pas vizitës së tyre, përmes një postimi në Facebook, është shprehur se në këto dy vite, është fuqizuar partneriteti dhe aleanca me ShBA-në, përcjell Klankosova.tv.

“Në këto dy vite e kemi fuqizuar partneritetin dhe aleancën me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke zgjeruar fushat e bashkëpunimit bilateral, sidomos në mbrojtje dhe energji. Vizitat e shpeshta na i konfirmojnë dhe fuqizojnë lidhjet e thella ndërmejt dy vendeve tona”, ka shkruar Kurti.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO.