Kurti pas marrëveshjes me MCC-në: Vlerat e përbashkëta ndërtojnë lidhje - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti pas marrëveshjes me MCC-në: Vlerat e përbashkëta ndërtojnë lidhje

NULL NULL
2 months më parë

Kreu i ekzekutivit, Albin Kurti, ka folur rreth marrëveshjes së arritur me Korporatën Sfidat e Mijëvjeçarit – MCC në vlerë prej 236.7 milionë dollarësh.

Kurti vlerëson se vlerat e përbashkëta ndërtojnë lidhje dhe se vlerat dhe qëllimet e përbashkëta i forcojnë ato, njofton Klankosova.tv.

“Dje, Qeveria jonë dhe ekipet e MCC-së përfunduan negociatat për një marrëveshje të propozuar të Kompaktit prej 236.7 milionë dollarësh, të përshtatura për të ndihmuar Kosovën drejt tranzicionit të saj energjetik dhe transformimit socio-ekonomik. Vlerat e përbashkëta ndërtojnë lidhje. Vlerat dhe qëllimet e përbashkëta i forcojnë ato”, ka shkruar Kurti në Twitter.

MCC konfirmon nënshkrimin e marrëveshjes 236 milionëshe me Kosovën për energjinë