Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti nga Britania: Siguria e Kosovës dhe mbështetja për të është themeli mbi ku vendi ynë mund të rritet

NULL NULL
13.02.2024 10:49

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë nga Britania se siguria e Kosovës dhe mbështetja për të është themeli mbi ku vendi ynë mund të rritet.

Kurti kështu ka deklaruar në një panel, ku ka diskutuar për Kosovën dhe gjeopolitikën evropiane, njofton Klankosova.tv.

“Siguria e Kosovës dhe mbështetja për të është themeli mbi të cilin vendi ynë mund të vazhdojë të rritet”, shkroi Kurti në platformën X.

“Falënderoj ChathamHouse dhe Kolegji Universitar i Londrës që më nderuan që të jem në një panel për të diskutuar mbi Kosovën, gjeopolitikën evropiane dhe më shumë”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.