Kurti nga Antalia: Ndryshimi politik ka nevojë për një lëvizje, një kauzë, një organizatë dhe një përpjekje - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti nga Antalia: Ndryshimi politik ka nevojë për një lëvizje, një kauzë, një organizatë dhe një përpjekje

NULL NULL
12/03/2022

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po merr pjesë në Forumin për Diplomaci në Antali.

Ai ishte pjesë e panelit të liderëve me temë “Përfaqësimi i Ndryshimit”, përcjell Klankosova.tv.

Faqja e Qeverisë së Kosovës në Facebook ka bërë të ditur se Kurti, bashkë me Kryeministrin e Bullgarisë, Kiril Petkov, Presidentin e Guinea Bisaut, Umaro Sissoco Embaló dhe Sekretaren e Përgjithshme të Këshillit të Evropës, Marija Pejčinović Burić, biseduan mbi rininë, drejtësinë dhe punësimin.

“Ndryshimi politik ka nevojë për një lëvizje: një kauzë, një organizatë dhe një përpjekje”, tha kryeministri Kurti.