Kurti nesër bën homazhe në nderim të personave të zhdukur me dhunë gjatë luftës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti nesër bën homazhe në nderim të personave të zhdukur me dhunë gjatë luftës

NULL NULL
26.04.2023 20:43
Albin Kurti

27 prilli shënon Ditën e të Pagjeturve në Kosovë.

Më 27 prill në Kosovë shënohet Dita e të Pagjeturve. Po ashtu, shënohet përvjetori i 24-të i masakrës në Mejë të Gjakovës, ku më 27 prill 1999 u vranë 376 persona.

Andaj për nder të kësaj dite, kryeministri i vendit Albin Kurti, nesër në orën 10, do të bëjë homazhe te përmendorja dedikuar personave të zhdukur me dhunë gjatë luftës përballë Kuvendit të Kosovës.

Pastaj në orën 12, Kurti do të bëjë homazhe në Kompleksin Memorial në Mejë të Gjakovës.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO