Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti: Në takim me Escobarin e Lajçakun shpreha angazhimin për shtensionimin e situatës në veri

NULL NULL
06.06.2023 01:03
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar pas takimit të së hënës që e pati me emisarin evropian Miroslav Lajçak dhe atë amerikan Gabriel Escobar.

Kurti, përmes një postimi në Twitter, tha se në këtë takim e shprehu angazhimin për shtensionimin e situatës në veri.

Sipas tij, hapat thelbësorë përpara çojnë në përfundim të menjëhershëm të dhunës ndaj forcave të sigurisë nga grupet kriminale, si dhe do të luajnë rol në sigurimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme në veri.

“Në takimin me emisarët Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak shpreha angazhimin tim të parezervë për de-përshkallëzimin. Hapat thelbësorë përpara janë fundi i menjëhershëm i sulmeve ndaj forcave të sigurisë nga ekstremistët e dhunshëm dhe grupet kriminale, dhe roli për të siguruar fushatë dhe zgjedhje të lira dhe të ndershme”, ka shkruar Kurti në Twitter.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.