23:54, 9 Prill 2020

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka kujtuar në 21 vjetorin e saj Betejën e Koshares, transmeton Klan Kosova.

Kurti e konsideron Betejën e Koshares si një nga momentet e lavdishme të luftës së Kosovës për çlirim e bashkim.

“Duhet t´ua shpjegojmë më të rinjve rëndësinë e asaj beteje, ku luftëtarët tanë e thyen me vullnet politik e ushtarak kufirin shqiptaro-shqiptar, kufirin e imponuar nga Jugosllavia, i cili e ka ndarë për thuajse nëntë dekada kombin tonë përgjysmë, ka ndarë familje e individë, komunitete e ekonomi, por nuk ka arritur të ndajë kulturën, gjuhën dhe aspiratat tona”, ka shkruar Kurti në rrjetin social Facebook.

Postimi i plotë:

Konkurs Pune

Lexo më shumë