Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti flet me Erdoganin: Në republikën tonë pushteti fitohet vetëm me votë – asnjëherë me dhunë

NULL NULL
01.06.2023 00:04
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dhënë detaje nga biseda telefonike që e pati sot me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Ai, me anë të një cicërime në Twitter, ka deklaruar se Erdoganin e uroi për rizgjedhjen si president i Turqisë, si dhe diskutoi me të për marrëdhëniet bilaterale mes dy vendeve e për ngjarjet aktuale.

Duke iu referuar zhvillimeve në veri të vendit, Kurti tha “e shpreha shqetësimin tim për dhunën e milicisë serbe kundër policisë, KFOR-it dhe mediave”.

“Në Republikën tonë pushteti mund të fitohet vetëm me votë – asnjëherë me dhunë”.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.