Kurti e Vuçiq u kthehen negociatave (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti e Vuçiq u kthehen negociatave (VIDEO)

NULL NULL
18.03.2023 17:25

Kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, janë kthyer në tavolinën e bisedimeve nën mbikëqyrjen e përfaqësuesve të Bashkimit Evropian.

“Përfaqësuesi i lartë do të flasë për media sapo të përfundojë takimi” sapo tha për Klankosova.tv, zëdhënësi i BE-së për politikë të jashtme, Peter Stano, duke lënë të kuptohet se takimi është duke vazhduar.

Vetë Stano në konferencën e sotme për media tha se takimi mund të zgjasë deri në mbrëmje.

Kujtojmë se në këtë takim po diskutohet për aneksin e zbatimit të planit evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë.

Paraprakisht është raportuar se takimi ka përfunduar, por që duket se ka pasur një pauzë.