10:56, 15 Tetor 2019

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova ka qëndruar sot në zyrat e Lëvizjes Vetëvendosje, ku e ka takuar kryetarin e kësaj partie, Albin Kurti.

Në njoftimin e VV-së thuhet se Apostolova e ka uruar Kurtin për rezultatin në zgjedhje, ndërkaq nikoqiri ka përmendur nevojën e një e një mini-Marshall plani të BE-së për Ballkanin Perëndimor, sidomos për bashkimin dhe zhvillimin e qyteteve të ndara, transmeton Klan Kosova.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë