Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti: E kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve për situatën në veri – mirë po shkon puna

NULL NULL
27.05.2023 22:50
albin kurti

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, përkundër reagimit të shteteve të QUINT-it dje për sa i përket ngjarjeve në veri, tha se Kosova e ka mbështetjen e tyre.

Ai tha se synimi i qeverisë dje ishte mundësimi i qasjes në zyra për kryetarët e zgjedhur në veri të vendi.

“Besoj që për këtë do ta kemi mbështetjen e të gjithë faktorëve ndërkombëtarë. E kemi dhe mirë po shkon puna”, është shprehur Kurti për RTV Dukagjini, njofton Klankosova.tv.

Kujtojmë se dje Departamenti Amerikan i Shtetit ka thënë se “veprimet në veri do të kenë pasoja në marrëdhënien bilaterale ShBA – Kosovë”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.