Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti e falënderon Sarrazinin për vizitën e shpejtë pas sulmit të djeshëm

NULL NULL
25.09.2023 15:55

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar pas takimit me emisarin gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.

Kurti e falënderoi emisarin gjerman për vizitën e shpejtë pas sulmit të djeshëm, transmeton Klankosvoa.tv.

“Faleminderit, Manuel Sarrazin, Përfaqësues Special i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, për vizitën tuaj të shpejtë pas sulmeve terroriste të djeshme në territorin tonë. Mbështetja e Gjermanisë dhe aleatëve tanë të tjerë, ndërsa ne e kalojmë me siguri këtë periudhë, është një mbështetje e fortë e demokracisë dhe shtetit të së drejtës”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.