Kurti e Çeku i zgjidhin me strategji telashet rinore (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti e Çeku i zgjidhin me strategji telashet rinore (VIDEO)

NULL NULL
nga Drin Demiri 16.05.2023 20:28

Shqetësimet që i kanë, janë shtuar, andaj edhe interesimi i të rinjve për të dëgjuar zgjidhjet që mund t’u ofrohen është i madh.

Veç edukimit e punësimit, tash hall për ta është edhe shëndeti mendor, ngacmimet seksuale dhe dhuna në bazë gjinore, përcjell klankosova.tv.

Krejt këto telashe që u zbuluan nga hulumtimi që u bë, do të adresohen në Strategjinë Shtetërore për Rini 2024-2032 që po hartohet.

Me ndryshimet që do të bëjë, ekzekutivi beson se ky plan do të jetë më i suksesshëm se të kaluarit. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS