Kurti: Dialogu s'është prioriteti numër 1 - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti: Dialogu s’është prioriteti numër 1

NULL NULL
03.03.2023 01:35

Po vazhdon ende raportimi i kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, lidhur me Planin Evropian dhe dialogun Kosovë-Serbi.

Kurti duke iu përgjigjur replikave të deputetëve opozitarë tha se dialogu s’është prioriteti i parë.

“Dialogu s’është prioriteti numër 1. Marrëveshja është shumë e rëndësishme por dialogu s’është numër 1. Kurgjo nuk i ndihmon dialogut se sa forcimi i vendit”, tha Kurti.

Ndërkaq më herët, Kurti tha se “Zajednica nuk kalon”/ Klankosova.tv

Rrini të informuar duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS