Kurti dhe Konjufca bëjnë homazhe në Kompleksin Memorial në Mejë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti dhe Konjufca bëjnë homazhe në Kompleksin Memorial në Mejë

NULL NULL
27.04.2023 12:29
Homazhe Meje

Kryeministri Albin Kurti dhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial në Mejë.

Sot është përvjetori i njërës prej masakrave më të mëdha në Kosovës, që është ajo e Mejës së Gjakovës.

Sot shënohet përvjetori i 24-të i masakrës në Mejë të Gjakovës, ku më 27 prill 1999 u vranë 376 persona, njofton Klankosova.tv.