Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti: Beogradi s’po e nënshkruan marrëveshjen sepse aty është njohja de-facto

NULL NULL
02.06.2023 13:47
Kurti ne kuvendd

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se më herët, zyrtarët e Beogradit s’kanë refuzuar të nënshkruajnë marrëveshje, pasi sipas tij, ato kanë qenë të favorshme për Serbinë.

Sipas Kurtit, tash Serbia po refuzon të nënshkruajë pasi “ e kanë parë se për çka bëhet fjalë, është njohja de-facto”.

“Edhe gjatë bisedimeve që i kam në Bruksel, udhëheqja e Serbisë është në kërkim të një makine kohore. Nganjëherë duan që të shkojnë para 27 shkurtit të këtij viti kur në Bruksel i thanë “po” njohjes de-facto, nganjëherë duan të shkojnë para shpalljes së pavarësisë e nganjëherë edhe para clirimit të vitit 1999, por makinë kohe s’mund të ketë”, tha Kurti, njofton Klankosova.tv.

Tutje, Kurti tha se në momentin që Policia e Kosovës ka hyrë në Zveçan e kanë gjetur fotografinë e presidentit serb, Vladimir Putin.

“Në Zveçan kur ka hyrë policia jonë e ka gjetur fotografinë e Vladimir Putinit. Putini s’është kryetar komune.  E ky problem nuk zhduket nëse i mbyllim sytë. Ky problem duhet demaskuar e duhet zgjidhur, e fotografia e Putinit s’është më aty”, tha Kurti, njofton Klankosova.tv.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.