Kuroni reumatizmin - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kuroni reumatizmin

NULL NULL
03/06/2015

Personat të cilët vuajnë nga kjo sëmundje por që nuk marrin mjekim, mënyra më efektive në trajtim që ju rekomandohet është përdorimi i një diete ushqimore rigoroze, dhe praktikimi i disa stërvitjeve të lehta fizike.

Ja si çka rekomandohet :

Bëni dy herë në javë ushtime gjimnastikore të lehta.Merrni herë pas here (një herë në dy ose tre muaj) tableta multivitamine.

Jetoni në ambiente që nuk janë të ftohta.

Bëni plazh çdo vit dhe e rëndësishme është që të shtriheni në rërën e mëngjesit dhe pasdites.

Pini sa më shumë çarja me bimë  jeshile.

Përdorni ujë mineral.

Hani sa më shumë fruta me vitaminë C dhe A.

Sa herë që ndjeheni të lodhur përdorni paracetamol ose medikamente të tjera me përmbajtje paracetamoli.