Kur Morientes shënoi 5 gola kundër Las Palmas... (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kur Morientes shënoi 5 gola kundër Las Palmas… (VIDEO)

NULL NULL
01/03/2017

Sonte Real Madrid do të përballet me Las Palmas. Një fitore eventuale do të ishte vitale në garën e tyre për ta fituar kampionatin spanjoll.

Para 15 vitesh, Real Madrid ishte takuar me Las Palmas në kuadër të La Liga-s dhe madrilenët e kishin deklasuar këtë skuadër me rezultat 7:0, njofton Klan Kosova.

5 nga ata 7 gola i kishte shënuar Fernando Morientes, ndërkaq portugezi legjendar Luis Figo kishte kontribuar me 4 asistime.

Në atë stinor Real Madrid kishte dështuar ta fitonte kampionatin duke përfunduar në vendin e tretë, ndërkaq Las Palmas kishte rënë nga liga.