Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kur fëmija juaj ka nevojë të luajë më shumë?

NULL NULL
21.09.2023 14:08
femijet

Ka disa shenja që tregojnë se fëmija ka nevojë të luajë më shumë, duke filluar nga ajo kur fëmijët janë shumë të ngjitur për prindër.

Kjo do të thotë që fëmijët ka të ngjarë të kenë krijuar një lidhje më të fortë me prindërit e tyre, duke mos kaluar shumë kohë më vete.

Nëse fëmija juaj është bërë me emocional se zakonisht, mund të jetë për shkak të mungesës së kohës së lojës.

Sipas ekspertëve, loja i ndihmon fëmijët të përjetojnë një sërë emocionesh përfshirë zhgënjimin, vendosmërinë dhe besimin.

Përfitimet fizike të lojës janë jashtëzakonisht të rëndësishme për fëmijët, sepse loja i ndihmon ata të zhvillohen fizikisht dhe të bëhen më të fortë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.