Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kukulla e frikshme në mesin e artikujve në ankand

NULL NULL
16.05.2023 20:52
kukulla

Kukulla rrëqethëse, një sirenë me tekstil me fije qelqi dhe një këmbë protetike janë ndër zbulimet e plazhit të Teksasit që do të dalin në ankand për të përfituar një grup lokal rehabilitimi të kafshëve të egra.

Rezerva Kombëtare e Kërkimit të Estuarinës Mission-Aransas në Institutin Detar të Universitetit të Teksasit tha se artikujt që do të shiheshin në ankand të shtunën, u mblodhën të gjitha nga plazhet e rezervës gjatë vitit të kaluar.

Artikujt përfshijnë kukulla të famshme në internet, një statujë sirene me tekstil me fije qelqi, një këmbë protetike, një shishe magjie, para nga Haiti, një bibël të vjetër, një birrë kineze, qymyr avullore nga vitet 1800 dhe një mesazh në një shishe që notonte nga Xhamajka.

Jace Tunnell, drejtor i Rezervës Mission-Aransas, tha se sendet u gjetën nga studiuesit që kryenin sondazhe javore përgjatë vijës bregdetare teksa kërkonin për breshkat e detit të bllokuara në ishullin Mustang.

“Kur gjejmë sende interesante gjatë sondazhit, i sjellim dhe i grumbullojmë për t’i shitur në ankandin vjetor për të ndihmuar në mbledhjen e parave për breshkat e detit”. tha Tunnell për Houston Chronicle, transmeton Klan Kosova.

Ankandi u bë kryefjalë në vitin 2022, kur udhëheqësi i Last Week Tonight, John Oliver, pagoi 10,000 dollarë për një sasi kukullash të dëmtuara nga uji, me gjymtyrë, flokë dhe sy të humbur.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.