Kuka: Xhudoja i vetmi sport që i ka arritur katër norma olimpike - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kuka: Xhudoja i vetmi sport që i ka arritur katër norma olimpike

NULL NULL
30.03.2023 18:31
Driton Kuka

Trajneri i xhudos, Driton Kuka, ka folur rreth sukseseve të sportit të xhudos.

Kuka tha se me sa e di, xhudoja është i vetmi sport që i ka arritur katër norma olimpike.

“Po e ndaj këtë lajm për miqtë që u gëzohen sukseseve tona! E juve të tjerëve, xhudoja do t’jua prish disponimin, tash e shumë vite e dekada në të ardhmen!”, tha Kuka.

Katër xhudistet që i kanë arritur normat olimpike janë: Distria Krasniqi, Laura Fazliu, Nora Gjakova dhe Loriana Kuka.

Krasniqi bën gara deri në 52 kilogramë dhe ka arritur t’i marrë 2 mijë e 495 pikë.

Fazliu garon deri në 63 kilogramë dhe ka arritur t’i marrë 1 mijë e 400 pikë.

Gjakova garon deri në 57 kilogramë dhe ka arritur t’i marrë 1 mijë e 274 pikë.

Kuka garon deri në 78 kilogramë dhe ka arritur t’i marrë 1 mijë e 15 pikë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.