Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kuka: Medalja e Akilit përmbylli Evropianin më të suksesshëm deri më tani me plot katër medalje

NULL NULL
04.11.2023 17:34

Xhudoja kosovare u tregua e suksesshme në Kampionatin Evropian që u mbajt në Montpellier të Francës, ku katër medalje u siguruan – tri të bronzta dhe një të argjendtë.

Në lidhje me këtë ka reaguar trajneri i xhudos, Driton Kuka, i cili ka deklaruar se medalja e Akil Gjakovës përmbylli Evropianin më të suksesshëm, transmeton Klankosova.tv.

“Akili sot kontribuoi për barazi gjinore! Medalja e Akilit përmbylli Evropianin më të suksesshëm deri më tani me plot katër medalje. Kosova mbi të gjitha”, shkroi Kuka.

Përndryshe, të premten, Distria Krasniqi siguroi medaljen e bronztë dhe Nora Gjakova të argjendtën.

Ndërsa të shtunën, Laura Fazliu dhe Akil Gjakova fituan të bronztat.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.