20:36, 16 Maj 2019

Sot u kujtua dëshmori Abaz Thaçi në 20 vjetorin e rënies së tij në Koshare.

Në akademinë përkujtimore të mbajtur në Prishtinë, ishte Presidenti Hashim Thaçi dhe deputeti i LDK-së, Anton Çuni.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Abaz Thaçi ka rrjedhur nga një familje patriotike, nga një rreth me origjinën e Hasan Prishtinës, njofton Klan Kosova.

Kronikë e zgjeruar nga gazetarja Arbëresha Shpati.

Konkurs Pune

Lexo më shumë