Kujt do t’i takojë derbi, Liverpoolit apo Arsenalit? - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kujt do t’i takojë derbi, Liverpoolit apo Arsenalit?

NULL NULL
09.04.2023 09:26
Arsenal Liverpool, Premier League

“Anfield Road”, do të jetë ‘arena’ ku do të përballen dy ‘gladiatorë’.

Liverpool do ta pres në shtëpi të vet Arsenalin.

Ndeshja pritet të nis nga ora 17:30.

“Topçinjtë” janë në rrugë të mirë për t’u shpallur kampion i Premier League.

Ekipi ku luan Granit Xhaka, është në vendin e parë me 72 pikë pesë më shumë sesa Manchester City që është në vendin e dytë.

Derisa, “The Reds” janë në vendin e 8-të me 43 pikë.

Mbetet të shihet se kush do të jetë fitues i kësaj ndeshja apo ndeshja do të përfundojë me barazim.

Secila pikë do të jetë i rëndësishëm në rrugëtimin e skuadrës së Mikel Artetas, drejt titullit.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.