10:40, 10 Dhjetor 2015

LeBron James e ka fituar 4 herë titullin e lojtarit më të mirë e 2 kampionate të NBA e pesë herë ka arritur në finale të NBA – të gjitha këto para se të bëhej 30 vjeç.

Të hënën ai ka nënshkruar një kontratë të përjetshme me Nike, duke u bërë lojtari i parë në botë në historinë 44 vjeçare të kompanisë që bën një gjë të tillë.

Si rezultat i suksesit të tij të mahnitshëm, James zotëron vetura e shtëpi të mahnitshme dhe ende e mban një familje normale.

Lebron James ka fituar 169,643,842 gjatë karrierës së tij në NBA. Dhe është vetëm 30 vjeçar.

economists-have-estimated-hes-worth-as-much-as-500-million-to-the-city-of-cleveland

Ai fiton rreth 44 milionë dollarë në vit, pothuajse dyfishi i pagës në NBA, nga reklamat që bën.

hes-regularly-in-ad-campaigns-for-huge-companies-like-samsung

Ai zakonisht shihet në kampanjat reklamuese të kompanive të mëdha si Samsung.

Kur ishte në shkollë të mesme, Nike kishte nënshkruar kontratë 7 vjeçare me të për një çmim 93 milionë dollarësh. E në dhjetor ai ka nënshkruar një kontratë të përjetshme me Nike.

Dikur ishte reklamues i McDonald, ndërsa tani është bërë me Blaze Pizza, një kompani ku edhe vetë është investitor.

james-also-recently-decided-to-not-renew-his-endorsement-deal-with-mcdonalds-and-will-instead-become-a-spokesman-for-blaze-pizza-a-company-where-he-was-a-founding-investor

Vlera e pasurisë së tij është 500 milionë dollarë, shkruan Business Insider, transmeton Klan Kosova.

Ai po ashtu ka aksione në klubin e futbollit Liverpool. 

hes-also-quite-the-businessman-himself-he-owns-a-piece-of-liverpool-fc

Basketbollisti ka një Rolls Royce Phantom e edhe Porche, mirëpo thotë se e vozitë veturën e tij KIA.

all-that-savvy-has-allowed-him-to-buy-some-sweet-toys-dwyane-wade-and-he-have-matching-porsches-its-unclear-who-has-which-color he-also-owns-a-rolls-royce-phantom-with-tvs-in-the-seats

Lebron kishte blerë një shtëpi 9 milionë dollarëshe në Miami, por e shiti për 4 milionë dollarë.

when-he-joined-the-miami-heat-he-bought-a-9-million-home-in-coconut-grove-he-sold-it-for-a-4-million-profit

Për gruan e tij Savannah Brinson, ai kishte blerë një unazë fejese që kushton 300,000 dollarë.

LeBron dhe Savannah janë bashkë që nga shkolla e mesme dhe së bashku kanë 3 fëmijë.

his-lavish-purchases-arent-just-for-himself-he-bought-his-wife-savannah-brinson-a-reported-300000-engagement-ring lebron-and-savannah-are-high-school-sweethearts-and-they-have-three-kids-together

 

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë