Kthimi i trupave të të vrarëve, peng i procedurave - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kthimi i trupave të të vrarëve, peng i procedurave

NULL NULL
21/05/2015
Kthimi i trupave të të vrarëve në Kumanvë mund të mos kryhet sot shkaku i procedurave dhe burokracisë të administrat maqedonase.

Kthimi i trupave të të vrarëve në konfliktin e Kumanvës  mund të zgjasë më shumë se sa është menduar.

Burime të Klan Kosovës bëjnë me dije se sot pritet që autoritetet kosovare të dërgojnë listën me kërkesa për identifikimin e trupave të të vrarëve atje, autoriteteve maqedonase.

Poashtu Klan Kosova merr vesh se mund të kërkohet edhe përkthimi i dokumentacioneve në gjuhën maqedonase si edhe protokolimi, që do të thotë se trupat e tyre mund të mos kthehen sot.