Kryetarja e parlamentit shqiptar: Me Kosovën po bashkëpunojmë intensivisht - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kryetarja e parlamentit shqiptar: Me Kosovën po bashkëpunojmë intensivisht

NULL NULL
21.03.2023 13:45

Kryetarja e Parlamentit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, ka qëndruar për vizitë në Kosovë, ku u takua me anëtarë të Komisionit të Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale të Kuvendit të Kosovës.

Nikolla tha se bashkëpunimi mes Kuvendit të Shqipërisë dhe atij të Kosovës është mjaft intensiv.

“Komisionet parlamentare takohen në vijimësi për të shkëmbyer mendime, përvoja e praktika të suksesshme për hartimin e legjislacionit dhe përafrimin me legjislacionin e BE-se, kontrollin parlamentar, transparencën dhe bashkëpunimin me median e qytetarët”, shkroi Nikolla, transmeton Klankosova.tv.

Tutje, ajo tha se bashkëpunimi midis delegacioneve parlamentare në organizatat rajonale e ndërkombëtare po rritet, duke siguruar mbështetje për përballimin e përbashkët të sfidave ndërkombëtare.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS