Kryesia e Kuvendit e çon për mendim në qeveri TRUST-in dhe pensionet e policëve - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kryesia e Kuvendit e çon për mendim në qeveri TRUST-in dhe pensionet e policëve

NULL NULL
22/09/2022

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka proceduar për mendim në qeveri Projektligjin për Pensionet e Zyrtarëve të Policisë së Kosovës dhe Punonjësit e Inspektorati Policor me autorizime policore.

Sipas njoftimit për media, në këtë mbledhje për mendim në qeveri u dërgua edhe Projektligjit për ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, konkretisht për peticionin e organizuar për tërheqjen e 30% të mjeteve nga TRUST-i, transmeton Klankosova.tv.

Kujtojmë se Projektligji për tërheqjen e mjeteve nga TRUST-i nuk pati kaluar në Kuvendin e Kosovës, pas inicimit nga Partia Demokratike e Kosovës.