"Kryemjeshtri", libri dedikuar jetës dhe veprës së Driton Kukës (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Kryemjeshtri”, libri dedikuar jetës dhe veprës së Driton Kukës (VIDEO)

NULL NULL
nga Shpend Spahija 22.02.2023 14:55

Driton Kukës i është dedikuar libri “Kryemjeshtri”, që përfshinë jetën dhe arritjet e tij në sportin e xhudos, promovimi i të cilit u bë në mesditën e së mërkurës.

Ky libër nga Arsim Maxhera vjen pas tri medaljeve të arta olimpike që Kuka i ka sjellur Kosovës, nëpërmjet Majlinda Kelmendit në Rio 2016 dhe Distria Krasniqit e Nora Gjakovës në Tokio 2020.

Në vazhdim është kronika e përgatitur nga emisioni “Minuta e fundit” në Klan Kosova: