Kryeministri Kurti në Samitin Ekonomik në Shkup, ku merr pjesë edhe Gabriel Escobar

Kryeministri Kurti në Samitin Ekonomik në Shkup, ku merr pjesë edhe Gabriel Escobar

NULL NULL
4 days më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po merr sot pjesë në Samitin Ekonomik i cili po mbahet në Shkup.

Në këtë samit i cili po mbahet në nivel kryeministror dhe ministror të vendeve të Ballkanit Perëndimor, po merr pjesë edhe zëvendësndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar, përcjell Klankosova.tv.

Fokusi i samitit, i organizuar nga “Economist Events”, do të jetë forcimi i stabilitetit dhe bashkëpunimit në rajon, përshpejtimi i integrimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian dhe përparësitë e rajonit në periudhën pas pandemisë, njoftoi qeveria malzeze.