Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kryeministri kanadez në një vizitë të papritur në Kiev

NULL NULL
10.06.2023 12:00
Kryeminsitri kanadez

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau, ka bërë sot një vizitë të papritur në Ukrainë.

Udhëheqësi kanadez bëri nderimet e tij për ushtarët e rënë ukrainas në një vend përkujtimor në Kiev.

Vizita e tij është një shfaqje mbështetjeje për Ukrainën, e cila po përgatitet për një kundërofensivë të shumëpritur kundër Rusisë.

Kanadaja, një anëtare e NATO-s, ka ofruar mbështetje ushtarake dhe financiare për Ukrainën gjatë gjithë luftës.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.