Kryeministri hungarez: Situata në Ukrainë, rrezik real për t'u bërë lufta e tretë botërore - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kryeministri hungarez: Situata në Ukrainë, rrezik real për t’u bërë lufta e tretë botërore

NULL NULL
31.03.2023 18:03
Viktor Orban

Kryeministri hungarez, Viktor Orban, është shprehur se lufta në Ukrainë, është rrezik real për t’u bërë Lufta e Tretë Botërore.

Ai  ka bërë thirrje për bisedime paqeje, por nuk e kritikoi drejtpërdrejt Rusinë për pushtimin e saj, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

“Jam i bindur se kërcënimi i luftës botërore nuk është një ekzagjerim letrar. Kur liderët evropianë dhe amerikanë thonë se nëse vazhdon kështu, ne mund të përfundojmë në Luftën e Tretë Botërore, në fillim tingëllon e pabesueshme dhe e ekzagjeruar, por aty ku punoj dhe ku shoh ngjarjet, aktualisht ky është një rrezik real”, u shpreh ai.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.