Kryediplomatja belge: Mirëpresim përparimin në raportet Kosovë-Serbi - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kryediplomatja belge: Mirëpresim përparimin në raportet Kosovë-Serbi

NULL NULL
29.03.2023 19:06

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz, është takuar me homologen e saj nga Belgjika, Hadja Lahbib.

Temë e takimit ndër të tjera ishte edhe dialogu mes Kosovës dhe Serbisë.

Kjo e fundit e ka mirëpritur përparimin në raportet mes dyja vendeve.

Lahbib tha se dialogu duhet të vazhdojë.

“Bisedë shumë e mirë me homologen time nga Kosova për bashkëpunimin tonë dhe perspektivën evropian të këtij vendi. Belgjika mirëpret përparimin drejt normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe bën thirrje për dialog të mëtejshëm”, tha Lahbib/ Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS