Kritika nga ushtarakët, Rusia do të rrisë furnizimet me municion  - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kritika nga ushtarakët, Rusia do të rrisë furnizimet me municion 

NULL NULL
01.04.2023 13:01
ushtarët rusë

Rusia do të rrisë furnizimet me municion në vijën e frontit, sipas ministrit të Mbrojtjes, Sergei Shoigu.

Shoigu u ka thënë oficerëve të lartë ushtarakë se po merren “masat e nevojshme” për të përmbushur kërkesat, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.

Takimi u bë në selinë e forcave ruse në Moskë që pjesëmarrës pati edhe gjeneralin Valery Gerasimov, ushtarin më të vjetër të Rusisë.

Shoigu muajt e fundit është kritikuar ashpër nga avokatët e linjës së ashpër të luftës, përfshirë Yevgeny Prigozhin.

Kreu i grupit mercenar Wagner akuzoi Shoigu për dështimin e furnizimit me municione të mjaftueshme në vijën e frontit.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.