Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kritika drejt qeverisë: Rriti pensionet, mos jep dru! (VIDEO)

NULL NULL
nga Flamur Gajtani 07.12.2023 20:32

Ende pa filluar jetësimin, hasi në kritika.

Masa 1.2 që qeveria e prezantoi të mërkurën që të subvencionojë lëndët djegëse për familjet me asistencë sociale nuk po ua mbush syrin shoqërisë civile.

Bile kjo sipas tyre, ndikon në pasivizimin e kësaj kategorie, njofton Klan Kosova.

Mbështetja e njëhershme për skamnorët po u duket shterpë edhe opozitës. Madje kritikojnë qeverinë që 1/3 e buxhetit e ndau për subvencione.

Sipas PDK-së, 21 mijë familjet që pritet të përfitojnë nga kjo ndihmë, duhet përkrahur në mënyrë konstante.

Ekzekutivi njoftoi se nga 120 euro do të marrin familjet në nevojë e nga 30 euro shtesë për çdo anëtarë të familjes.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.