Krasniqi i shqetësuar nga heshtja e qeverisë për “migrimin masiv të qytetarëve” - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Krasniqi i shqetësuar nga heshtja e qeverisë për “migrimin masiv të qytetarëve”

NULL NULL
03.03.2023 12:06

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka shprehur shqetësimin e tij për, siç thotë ai, “migrimin masiv të qytetarëve” nga Kosova muajve të fundit.

Përmes një statusi në Facebook, kreu i PDK-së ka drejtuar kritika ndaj qeverisë Kurti e cila siç tha ai “po hesht përball emigrimit masiv”.

Krasniqi po ashtu ka publikuar dhe një video incizim në të cilën shihet se ka vizituar disa familje në Komunën e Kamenicës të cilët shprehën shqetësimet e tyre për ikjet e më të dashurve të tyre jashtë vendit. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS