Krasniqi: Beteja e Koshares i dha fund ndarjes së kombit shqiptar - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Krasniqi: Beteja e Koshares i dha fund ndarjes së kombit shqiptar

NULL NULL
09.04.2023 13:11
Beteja e Kosharës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi, ka thënë se Beteja e Koshares i dha fund ndarjes së kombit shqiptar.

Krasniqi tha se kjo betejë ngriti moralin në mesin e popullit të Kosovës.

Ai theksoi se Kosharja, është një nga betejat më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

“Përherë mirënjohës për veprën e dëshmorëve dhe veteranëve të Betejës së Koshares”, tha Krasniqi.

Më 9 prill, u zhvillua operacioni “Shigjeta” nën udhëheqjen e Agim Ramadanit- Katana.

Në këtë betejë u thye kufiri shqiptaro-shqiptar.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.