Kovaçevski sonte takon Escobarin, nesër Kurtin, Vuçiqin, Borrellin e Lajçakun - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kovaçevski sonte takon Escobarin, nesër Kurtin, Vuçiqin, Borrellin e Lajçakun

NULL NULL
17.03.2023 19:52

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, si nikoqir i takimit Kosovë – Serbi, këtë të premte do të takohet me zëvendësndihmës sekretarin amerikan, Gabriel Escobar.

Ndërsa, i pari i qeverisë maqedonase, nesër do të ketë takime tete-a-tete me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, e presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

“Të shtunën, më 18.3.2023, para fillimit zyrtar të dialogut, kryeministri Kovaçevski do të takohet me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri dhe Zëvendës Presidentin e Komisionit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak Përfaqësuesin Special të BE-së për dialogun Beograd-Prishtinë”, thuhet në njoftim, transmeton Klankosova.tv.

Tutje, bëhet e ditur se pas takimeve, Kovaçevski do të ketë edhe konferencë për media.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS