Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kosovari që zbuloi Kodin e Da Vinçit

NULL NULL
02.05.2015 22:49
Fatmir Lushaj nga Prizreni është i bindur se ka zbuluar përmbajtjen e veprës kryesore të Leonardo Da Vinçit, Mona Lizës. Ai mendon se ka identifikuar edhe një profetësi të Da Vinçit në këtë pikturë, transmeton KlanKosova

Një kosovar me emrin Fatmir Lushaj po pretendon se ka arritur të deshifrojë përmbajtjen e veprës së Leonardo Davinçit, sekretet e secilës nuk u zbuluan kurrë tërësisht.

Fatmir Lushaj, që profesion ka zdrukthëtarinë, është i bindur se ka arritur të deshifrojë goxha shumë fshehtësi në pikturën  Mona Lizës.

Sipas Lushajt, në çdo pjesë të kësaj pikture ka shumë fshehtësi, të cilat edhe i ka skicuar.

Ky prizrenas beson se në këtë vepër të Da Vinçit fshihet mllefi e tij për kryqëzimin e Krishtit.

Lushaj thotë se në këtë pikturë, Davinci kishte paraparë edhe luftën e Dytë Botërore, e zhvillimet teknologjike.

Ai mendon se ka zbuluar edhe një profetësi të Da Vincit në këtë pikturë. Lushaj supozon se në pikturën e Mona Lizës parashikohet edhe fundi i njerëzimit, transmeton KlanKosova.

Për të gjitha këto zbulim që Lushaj pretendon se i ka bërë, i janë dashur plot 5 vite.  Ndërsa i kanë ngelur edhe 3 kuadrate pa arritur t’ua zbulojë kuptimin.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.