Kosova U21 sfidohet nga Republika Çeke, ndeshjen dhe emisionin special mund ta ndiqni në Artmotion

Kosova U21 sfidohet nga Republika Çeke, ndeshjen dhe emisionin special mund ta ndiqni në Artmotion

NULL NULL
nga Arbon Flugaj 2 weeks më parë

Me pushimin e ligave vendore tashmë skena lirohet për skuadrat ndërkombëtare të cilat zhvillojnë ndeshjet e tyre deri me datën 14 Tetor. Në po këtë kohë po zhvillohen edhe ndeshjet kualifikuese të përfaqësueseve në grupmoshat U-21.

Sonte zhvillohen tri ndeshje nga Grupi G ndër të cilat duelin e saj e zhvillon edhe Kosova U21 e cila drejtohet nga Michael Ness dhe kundërshtare do e ketë Republikën Çeke që deri më tani ka arritur dy fitore në po aq ndeshje teksa “Dardanët e rinj” e kanë një fitore dhe një disfatë.

Kjo ndeshje luhet nga ora 19:00 teksa vjen në transmetim të drejtpërdrejt në Art Sport 1 nën komentimin e Jon Ajetit.

Duhet cekur që para ndeshjes do të ketë edhe emision special të cilin do ta moderojë Arlind Sadiku me fillim nga ora 18:30, kurse brenda stadiumit do jetë edhe Engjëll Bërbatovci i cili do t’iu mbajë të informuar mbi ndryshimet në taktika dhe zëvendësimet e dy skuadrave.