Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kosova U19 kualifikohet në “Elite Round”

NULL NULL
21.11.2023 16:33

Kombëtarja e Kosovës U19 është kualifikuar në “Elite Round” për kualifikimet e Kampionatit Evropianit “Lituania 2024”.

Pas barazimit me Sllovakinë (1:1) dhe fitores bindëse ndaj Ukrainës (4:0), djemoshat dardanë barazuan në ndeshjen e tretë kundër Maltës (2:2), rezultat ky që i mjaftoi për ta siguruar pozitën e parë në Grupin 7.

Dardanët e rinj përfunduan në pozitën e dytë me pesë pikë të grumbulluara nga tri ndeshje, me Ukrainën që avancoi nga vendi i parë me një pikë më shumë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.