22:21, 28 Korrik 2018

Përfaqësuesja e Kosovës e grupmoshave nën 18 vjeç ka kaluar në finale të Kampionatit Evropian në basketboll, njofton Klan Kosova.

Kosovarët në gjysmëfinale mposhtën irlandezët me rezultat 69:55,

Ndërkaq finalen ata do ta luajnë nesër ndaj Qipros në ora 19:30 në “Pallatin e Rinisë dhe Sporteve”.

Neser finalja e madhe e FIBA U18 Kampionatit Evropian ndermjet Kosoves dhe Qipros me fillim nga ora 19:30 ne Pallatin e Rinise dhe Sporteve.

Publiée par Basketball Federation of Kosovo sur Samedi 28 juillet 2018

Jemi ne finale te FIBA U18 Kampionatit Evropian, Divisioni C🇽🇰🔛🔝💪Kosova 69:55 Irlanda

Publiée par Basketball Federation of Kosovo sur Samedi 28 juillet 2018