Kosova sot përballet me Danimarkën në basketboll - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kosova sot përballet me Danimarkën në basketboll

NULL NULL
28.11.2021 10:18

Kombëtarja e Kosovës në Basketboll do të përballet me Danimarkën në kuadër të kualifikimeve për FIBA Eurobasket 2025.

Dardanët hyjnë në këtë ndeshje pas humbjes nga Norvegjia me rezultat 86-77. Ndeshja Kosovë-Danimarkë do të zhvillohet të dielën nga ora 19:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Për shkak të masave anti Covid do të lejohen vetëm 10 % e tifozëve, të cilët duhet të kenë certifikatën e vaksinimit.

Ndërsa ndeshja do të transmetohet në Klan Kosova dhe Artmotion. /Klankosova.tv/.