Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kosova, Shqipëria e Maqedonia V. nisin zbatimin e marrëveshjeve të Procesit të Berlinit

NULL NULL
01.06.2023 18:26
Bujar Osmani
Bujar Osmani

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ka konfirmuar se nga sot në Kosovë, Shqipëri e Maqedoni të Veriut kanë hyrë në fuqi tri marrëveshjes e dala nga Procesi i Berlinit.

Ai tha se e njëjta gjë pritet të ndodhë së shpejti edhe në Serbi, Mal të Zi e Bosnjë e Hercegovinë.

“Kam kënaqësi të konfirmojmë se nga sot, në Maqedoni të Veriut, Shqipëri e Kosovë hyjnë në fuqi tre marrëveshje të Procesit të Berlinit: për njohjen reciproke të letërnjoftimeve, diplomave universitare dhe kualifikimeve profesionale”, tha Osmani, transmeton Klankosova.tv.

Kujtojmë se marrëveshja mes vendeve të Ballkanit Perëndimor u nënshkrua më 3 nëntor në Berlin.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.