Kosova shpall non grata dy zyrtarë rusë

Presidentja Vjosa Osmani ka njoftuar se janë shpallur non grata dy zyrtarë të Zyrës Ndërlidhëse të Federatës Ruse në Kosovë. Sipas të parës së shtetit ky vendim erdhi si pasojë e aktivitetit të tyre të dëmshëm, i cili ka cenuar sigurinë kombëtare dhe rendin kushtetues në Kosovë,  njofton Klankosova.tv. “Sot, MPJD-ja ka nxjerrë vendimin për … Continue reading Kosova shpall non grata dy zyrtarë rusë