Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kosova pëson humbje të thellë në ragbi nga Austria

NULL NULL
23.04.2023 11:56
Ragbi Kosova

Kombëtarja e Kosovës në ragbi e ka zhvilluar ndeshjen kundër Austrisë.

Ndeshja e zhvilluar në Vjenë përfundoi 95:3, në favor të austriakëve.

Por, kjo lojë sipas ekipit është mjaft e dobishme dhe ndihmon në zhvillimin e ekipit.

Njëherit kjo është ndeshja e dytë e Kosovës në ragbi në arenën ndërkombëtare.

“Dardanët” edhe ndeshjen e parë e luajtën kundër kombëtares së Austrisë, të cilën e humbën me rezultat 7 me 51./ Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.